LOPOUR a syn, s.r.o. LOPOUR a syn, s.r.o.

POWERMAN HOT
Souprava pro údržbu venkovních elektrických vedení je určena pro nejrůznější práce spojené s obsluhou a údržbou těchto vedení. Testováno pro práci pod napětím dle norem ČSN a EN (IEC).
DĚLENÁ TYČ

Tyče mají válcový (C1.5, C2.0, C2.5) nebo kuželový (T4.6, T4.6D) tvar. Jsou ze speciálního kompozitu skleněných vláken a epoxidové pryskyřice (GFK-EPX) západoevropské provenience. Tento materiál se vyznačuje vysokou pevností a houževnatostí (pevnost v tahu je srovnatelná s pevností velmi kvalitní oceli) při velmi nízké specifické hmotnosti (cca 1/4 specifické hmotnosti oceli). Kompozit je probarven žlutě ve hmotě, je nenasáklivý a jeho povrch je dokonale uzavřen. Není proto nutné jej chránit nátěrem. Paty tyčí jsou chráněny před mechanickým poškozením nákružkem.

Základním prvkem sestavy tyčí je vrcholová kuželová tyč číslo T4.6. Její horní konec je uzpůsoben pro nasunutí a zajištění přídavných nástrojů. Tuto tyč je možné prodloužit na požadovanou délku přidáním jedné nebo více tyčí C1.5, C2.0 nebo C2.5. Vrcholovou tyč lze nahradit libovolnou tyčí středovou (C1.5, C2.0, C2.5) podle požadované délky. Na vsuvku této tyče se nasune redukce číslo 6 a pak do ní pracovní nástroj.

Soupravu lze doplnit přídavnou manipulační tyčí tvořenou další tyčí T4.6 a objímkou 3A. Její použití je vhodné při délce hlavní tyče nad 9 metrů, protože usnadňuje manipulaci a znásobuje razanci úderů, hlavně při otloukání ledové námrazy (podrobnější informace najdete v návodu k obsluze).

Tyč se sestavuje zasunutím vsuvky jednoho dílu tyče do paty nasledujícího dílu. Spoj je zajištěn proti vysunutí či pootočení dvojicí pérových kolíků. Sestava tyčí je tak spolehlivá a lze ji rozebrat rychle bez použití jakéhokoli nářadí.

Provedení vrcholové tyče

Vrcholovou tyč T4.6D je dodávána dělená na dva 2,2 a 2,4m dlouhé. Výhodou tohoto provedení je, že se pak celá souprava může přepravovat rozložená v balíku dlouhém jen 2,8 metrů, ve vaku na tyče 9A.
Jednodílná vrcholová tyč T4.6 je dodávána pouze na přání zákazníka.


Díly dělené tyče

č. typ pracovní délka
[m]
průměry
[mm]
celková hmotnost
[kg]
T4.6D Kónická vrcholová tyč, dvoudílná 4,6 51/32 2,2
T4.6 Kónická vrcholová tyč, jednodílná 4,6 51/32 1,9
C1.5 Válcová středová nebo patní
tyč se vsuvkou
1,5 51 1,1
C2.0 2,0 51 1,3
C2.5 2,5 51 1,5


 Verze pro tisk >>

made by Svist 21 v.o.s.
© 1998-2006, LOPOUR a syn, s.r.o.